Breakthroughs and entertainment

Voi fi scurt.

Nu mi-am propus să transform blogul într-un loc plin de conţinut media fără valoare. Deci va trebui să mă credeţi pe cuvânt că nu mi-am schimbat opinia.

TED, repet, e printre cele mai bune surse de video entertaining pe care le-am găsit până acum online. Dacă vreunul din voi ştie de ceva similar, pe lângă Pop!Tech, do share!

Ce vedeţi mai jos e un nebun, printre singurele genuri de nebuni în sensul bun al cuvântului, care vorbeşte despre educaţie şi foamea de cunoaştere cu o pasiune caracteristică… nebunilor. :) Enjoy!

Apoi, trecem la câteva iniţiative de advertising ale… Google! Via Manafu şi Vivi. Sunt interesant construite. Sunt curios când le vedem la TV. :D

Şi ca o cireaşă de pe tort, pentru toţi amatorii de editare foto, Adobe a lansat o variantă de Photoshop online! Via Alex Buga.

6 Responses to “Breakthroughs and entertainment”

  1. Lulu said:

    Mar 28, 08 at 4:32 pm

    Ok.. primul ma sperie :| coffee addict :|

    Oh.. pe la 3:00 s-a calmat :/
    Oh 2.. pe la 4:00 a inceput iar :-s

  2. Paula said:

    Mar 28, 08 at 10:53 pm

    Foarte adevarata partea cu educatoarele si viitorul…

  3. Kidha said:

    Mar 29, 08 at 10:33 pm

    Ce tare e nene, mi-a placut mult de el :)
    Simpatice reclame la gmail

  4. bloodie said:

    Apr 09, 08 at 8:06 am

    Ted e super tare. :)) Tipul vorbeşte aşa… pe înţelesul meu :D

    P.S.

    Are Vivi blog? Cred ca eu locuiesc într-o blogosferă paralelă.. :)) Nu ştiam.

  5. Viorel Mocanu said:

    Apr 09, 08 at 11:51 am

    Vivi are printre primele bloguri din România… :)

    Dacă vorbim de Vivi cel de la Google.

  6. bloodie said:

    Apr 09, 08 at 12:08 pm

    Da. Despre el e vorba. L-am cunoscut prin 2005, înainte de a pleca la Google. Mi-a lăsat o impresie plăcută :)


Leave a Reply